Valníkové nadstavby

Valníkovú nadstavbu je možné namontovať na všetky druhy úžitkových a nákladných automobilov. Spodný rám valníkovej nadstavby je skladaný z hliníkových alebo oceľových profilov podľa nosnosti vozidla. Používaný hliník, určený na konštrukciu nadstavieb, je v prírodnom eloxe alebo v ľubovoľnej farbe RAL. Oceľové profily spodného rámu sú povrchovo ošetrené pieskovaním, zinkovaním a lakovaním taktiež v ľubovoľnej farbe. Podlaha nadstavby je z vodovzdornej protišmykovej preglejky hrúbky 15 – 27 mm s úchytnými okami.

Hliníkové bočnice, ktoré môžu byť v šírke 400 – 1000 mm, sú taktiež v prírodnom eloxe alebo v akejkoľvek inej farbe. Sklopné oceľové stĺpiky zn. Kinnegrip sú vo výške bočníc nadstavby, povrchovo upravené vo farbe vozidla. Predné čelo je skladané z hliníkových profilov do výšky 1000 mm alebo vyplnené preglejkou.

Plachtová konštrukcia môže byť aj vo vyhotovení so zhrňovacou plachtou, kde je široká škála možných spôsobov zhrňovania, ako napríklad nezávislé zhrňovanie pravého alebo ľavého boku, zhrňovanie všetkých troch strán (boky, strecha) naraz, zhrňovanie iba bokov s pevnou strechou.

Plachtová konštrukcia je z oceľových profilov, ľahko a rýchlo rozoberateľná s colnou plachtou zn. Sattler ľubovoľnej farby, prípadne s reklamnou potlačou podľa priania zákazníka.

Mraziarenské a chladiarenské nadstavby

Ako izolácia sú použité penové polyuretánové dosky požadovanej hrúbky. Rovnú izolovanú podlahu tvorí sendvičový panel s rovnakou izoláciou ukončený s vodovzdornou preglejkou a liatou vrstvou Koreapur v protišmykovej úprave. Okolo podlahy je okopová lišta výšky 250 mm z hliníkového plechu. Predné čelo je vystužené na dodatočnú montáž chladiaceho agregátu. V zadnom čele sú dvojkrídlové dvere s vonkajším tyčovým uzatváraním.

Celá súprava závesov a uzáverov je nerezová, tesnenie dverí je dvojité silikónové, zadný portál taktiež nerezový. Nadstavby vyhovujú hygienickým predpisom a svojimi izotermickými vlastnosťami zodpovedajú triede FNA (k 0,590) t.j. v chladiacom agregáte sa dosiahne teplota 0 °C až 6 °C, FRC (k 0,368) -18 °C. 

Ľahké skriňové nadstavby

Spodný rám skriňovej nadstavby je skladaný z hliníkových alebo oceľových profilov podľa nosnosti vozidla (nad 12 t. je používaný oceľový spodný rám). Používaný hliník je v povrchovej úprave elox alebo v ľubovoľnej farbe RAL. Oceľové profily spodného rámu sú povrchovo ošetrené pieskovaním, zinkovaním a lakovaním taktiež v ľubovoľnej farbe.

Podlaha nadstavby je z vodovzdornej protišmykovej preglejky hrúbky 18-27mm s okami na uchytenie tovaru. Steny skriňovej nadstavby sú z ľahkých celohliníkových panelov s klemovým prevedením (tzn. neviditeľné nity), povrchovo upravené bielym lakom. Strecha je taktiež celohliníková s možnosťou presvetľovacích pásov, ktoré umožňujú počas dňa dostatočnú viditeľnosť v nadstavbe.

Skriňová nadstavba je na bočných stenách vybavená upevňovacími pásmi na zaistenie tovaru a štandardne debnená z dosiek hrúbky 3,5mm. V zadnom ráme sú osadené dvojkrídlové dvere, za príplatok je možné skriňovú nadstavbu vybaviť taktiež bočnými jednokrídlovými dverami. Samozrejmosťou je vnútorné osvetlenie ovládané z kabíny vodiča, vonkajšie diódové osvetlenie a ostatné štandardné doplnky. 

K uvedeným nadstavbám ponúkame aj doplnky ako spacie kabíny, spojlery, klimatizácie. Spolupracujeme s dodávateľmi ZAKO, CARRIER, WEBASTO.